Haber

ABD Başkanı Biden, 10 Mart’ta AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile görüşecek

YENİ ABD Başkanı Joe Biden, 10 Mart’ta Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen’i Beyaz Saray’da ağırlayacak.

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, AB Komisyonu Başkanı von der Leyen’in başkent Washington’a yapacağı ziyarete ilişkin yazılı bir açıklama yayınladı.

Biden’ın 10 Mart’ta Beyaz Saray’da von der Leyen’i ağırlayacağını belirten Jean-Pierre, liderlerin Ukrayna’ya verilen destek ve Rusya’ya uygulanan yaptırımlar kapsamında ABD ile AB arasındaki güçlü iş birliğini görüşeceklerini belirtti.

Toplantıda Jean-Pierre, iklim kriziyle mücadelenin bir parçası olarak temiz teknolojiye yatırım konusundaki çalışmaları ve bir yıl önce oluşturulan ve AB’nin enerji güvenliğini azaltmasına yardımcı olan Avrupa’nın enerji güvenliğine ilişkin ortak ABD-AB Görev Gücü’nü ele aldı. Rus fosil yakıtlarına bağımlılık ve yeşil enerjiye geçişini hızlandırmak. ‘ değerlemesinin de gündemde olacağını söyledi.

Sözcü Jean-Pierre, Biden ve von der Leyen’in Çin’in ortaya koyduğu zorluklar da dahil olmak üzere uluslararası güvenlik zorluklarını da ele alacaklarını kaydetti.

haberyuksekova.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu