Haber

Anadolu’da futbol çileye dönüştü

Profesyonel liglerin en alt seviyesi olan 3. Lig’de oynanan Belediye Derincespor-Yomraspor maçında şiddetli yağmur ve kar nedeniyle yerin bataklığa dönmesi futbolu oynanamaz hale getirdi.

TFF 3. Lig 1. Grupta Belediye Derincespor – Yomraspor maçı çamurlu bir havada oynandı. Müsabakanın ilk yarısında başlayan sağanak ve yoğun kar yağışı nedeniyle taban ağırlaştı. Doğru dürüst futbol oynamanın zorlaştığı anlar, yerini yağmurun yarının ortalarında azalması ümidine bıraktı. Ancak ikinci yarıda artan yağış nedeniyle bölgede zemin ağırlaştı ve çimler yerini çamura bıraktı. Oyuncuların pas vermede, koşmada, taraf değiştirmede ve rakibi pas vermede zorlandıkları görülürken, topun yerden sekmemesi, kalan dakikalarda oyun taktiği ve disiplini uygulanamaz hale getirdi. Oyuncuların tabandan dolayı oynamakta zorlandığı ve yüksek efor sarf ettiği anlar tribünlerde alkışlarla karşılandı. Bu durum Anadolu’da futbol ve spor tesisleri sorununu bir kez daha gündeme getirdi.

futbolun iki yüzü

Hem maçı izleyen taraftarlar hem de oynamakta güçlük çeken oyuncular, özellikle yağmurlu havalarda zeminin futbol oynamaya uygun olmadığını dile getirdi. Ekonomik olarak ayakta durmakta güçlük çeken kulüp yöneticileri, imkanlarının sınırlı olduğunu belirtti. Profesyonel liglerin zirvesi Süper Lig’de milyon dolarlık stadyumların yapıldığı, milyon Euro’luk oyuncu transferlerinin gündemde olduğu günlerde, Anadolu’nun bataklık futbol sahalarında futbol oynamanın imkansızlığı gelenlerin tepkisini çekti. maçı izlemek için – KOCAELİ

fatih-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu