Haber

Babacan: Emekliliğe borcumuz var

ZONGULDAK (İGFA)– DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, seçim çalışmaları için gittiği Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde halka seslenerek, cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun emeklilere verdiği bayram ikramiyesini yineledi.

Babacan, yatırımlarla ilgili olarak “Çok daha iyi projeleri çok daha ucuza mal edeceğiz” dedi.

Babacan, “Her iki bayramda da 8500 TL’ye çıkaracağız, Ramazan Bayramı için aradaki farkı ödeyeceğiz” dedi. Bununla yetinmeyeceğiz. Geçen ramazan bayramının farkını da ödeyeceğiz. Oradan da borcumuz var. 2002’de bana çok sordular, daha 35 yaşındaydım. Herkes ‘Parayı nereden bulacaksınız? Kaynak nerede?’ “Merak etmeyin kaynak Türkiye. O kadar israf ve israf var ki bu devlet o kadar faiz ödüyor.

‘ÇOK DAHA İYİ PROJELERİ UCUZ MALİYET VERECEĞİZ’

Yatırım söz konusu olduğunda elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Doğru olan neyse devam edeceğiz. Eksikleri gidereceğiz, yanlışları düzelteceğiz” diyen Babacan, “Çok daha iyiye, çok daha ucuza mal edeceğiz. Evet projeler yapılıyor ama çok büyük bir para israfı var. Her şey çok pahalıya mal oluyor. 86 milyonun ödediği vergiler çöpe gidiyor. Bu ülkenin yer üstü ve yer altı kaynaklarını üç beş çıkar grubuna sunan bu düzene son vereceğiz. Menfaat uğruna ülkemizin doğasını yok eden, çevreyi katleden bu zihniyete son vereceğiz.”

haber-devrekani.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu