Ekonomi

Bitcoin 25.000 Doların Altında: XRP ve ADA piyasa düşüşüne öncülük ediyor

Kripto para birimleri, Bitcoin (BTC) ile birlikte düşmeye devam ediyor.

XRP ve ADA 24 saatte gördükleri düşüş yüzde 7.4’e ulaştı. CoinGecko bilgilerine göre toplam piyasa fiyatı son 24 saatte yüzde 3,8 değer kaybetti.

Bazı tüccarlar, fiyat tablosu analizine dayanarak Bitcoin’in 23.500 dolara kadar düşebileceğini öne sürüyor.

Ticaret firması FxPro’da kıdemli piyasa analisti Alex KuptsikevichCoinDesk’e gönderdiği e-postada şu kelimeleri kullanıyor:

Azalan bir kanal, bir düşüş trendi anlamına gelir.

Kuptsikevich ekliyor:

ADA’nın düşüşü, kripto borsaları Binance ve madeni para tabanı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komitesi (SEC) aleyhine açılan davada menkul kıymet adı verilen 12 token ortasında gerçekleşti. Token geçen hafta yüzde 20’den fazla düşüş gördü.

Salı günü XRP dalgalanmaLabs belgelerinden “Hinman e-postalarının” yayınlanmasıyla yükselişini kaybetti.

SEC’in kurumsal finans biriminin eski müdürü William HinmanE-postalar, kurulun Ripple aleyhindeki davasıyla bağlantılı olarak kamuoyuna açıklandı.

ortada eter (ETH) 24 saatte yüzde 6,4 düşüş kaydetti. Ether vadeli işlemleri, 143 milyon dolarlık kripto vadeli işlemlerinin 57 milyon dolarını oluşturdu ve en yüksek likiditeye sahipti.

Piyasa duyarlılığı, genel düşüşler ve merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Curve Finance’in alışılmadık derecede yüksek seviyeleri tarafından yönlendirildi. bağ(USDT) satışlarından büyük ölçüde etkilendi.

USDT, USDC Curve’nin DAI ve DAI’den oluşan bir stablecoin takas havuzu olan iyi bilinen 3pool’undaki USDT seviyesi yüzde 72’nin üzerine çıktı. Gelişme, tüccarların on milyonlarca USDT’yi USDC’ye transfer etmesiyle sonuçlandı ve DAIile değiş tokuş yaptıkları anlamına gelir.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

iznik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu