Haber

Bitlis’te seçim zaferi traktör konvoyuyla kutlandı

Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde vatandaşlar Cumhurbaşkanlığı 2. cinsiyet seçimi sonuçlarını kutlamak için sokak ve sokaklara akın ederken, konvoya traktörlerle katılan vatandaşlar kalabalığın odak noktası oldu.

2. Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy verme sürecinin sona ermesinin ardından Adilcevaz halkı, resmi olmayan sonuçlara göre oyların çoğunluğunu alan Recep Tayyip Erdoğan’ın zaferini kutlamak için sokaklara döküldü. Araç konvoyunda, traktör römorkunda bulunan gençlerin sevinci renkli görüntülere sahne oldu. Tüm vatandaşların ilgisini çeken traktörün sahibi Hasan Aslanca, “Seçim sonunda sevincimizi paylaşmak için mahalleden arkadaşlarımı topladım ve araç konvoyuna birlikte katıldık. Traktörümüzle sevincimiz vatandaşlarımızın da ilgisini çekti, bu da bizi mutlu etti.”

AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Hamdi Tutucu, “Bugün ülkemizde çok önemli bir seçim yaşandı. Seçimi kazandıktan sonra hemşerilerimizle birlikte şehir merkezinde konvoy halinde kutlama yaptık. Konvoyda ilginç görüntüler yaşandı. Vatandaşlarımız sözlerine ekledi. Traktör ve motosiklet gibi farklı araçlarla konvoyumuzu renklendiriyoruz. Ülkemize, ülkemize, devletimize hayırlı olsun” dedi. – BİTLİS

eyyubiyeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu