Haber

ÇAK Canik Belediyesi Arama Kurtarma Ekipleri Enkaz Altındaki Kadını 108 Saat Sonra Kurtardı

CAK Canik Belediyesi Arama Kurtarma ekipleri, depremde yıkılan binanın enkazında kalan kadını 108 saat sonra sağ olarak kurtardı.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından CAK Canik Belediyesi Arama Kurtarma ekipleri bölgede arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

Kahramanmaraş’ta 108 saat enkaz altında kalan kadını CAK Canik Belediyesi Arama Kurtarma ekipleri kurtardı. Enkazdan yaralı olarak çıkarılan 65 yaşındaki Leyla Çukur isimli kadın, CAK Canik Belediyesi Arama Kurtarma Ekipleri tarafından sağlık ekiplerine teslim edildi.

108 Saat Sonrası Neşe

Kahramanmaraş’ın merkez Dulkadiroğlu ilçesi Sütçü İmam Mahallesi’nde meydana gelen depremde yıkılan 7 katlı binanın enkazında 108 saat hayatta kalan kadını CAK Canik Belediyesi Arama Kurtarma ekipleri kurtardı. Çöken binanın enkazında Leyla Çukur isimli kadının bulunmasının ardından CAK Canik Belediyesi Arama Kurtarma ekipleri kısa sürede kurtarma çalışmalarına başladı. Yürütülen hummalı çalışma ile enkazdan sağ çıkarılan kadın, tedavi edilmek üzere sağlık ekiplerine teslim edildi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu