Haber

Deva Partili İdris Şahin’den itiraf gibi açıklama: İlk turda kazanamayacağımızı biliyorduk

Türkiye 14 Mayıs’ta sandık başına gitti.

Geniş katılımlı oylama süreciyle demokrasiye olan inanç bir kez daha ortaya çıktı.

İlk turda adaylardan hiçbiri yüzde 50’yi bulamayınca seçim ikinci tura kaldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimi neredeyse ilk turda bitirmeye yetecek oyu bulması Millet İttifakı’nın moralini bozdu.

İttifak ortağından dikkat çeken açıklama: Anketlerde birinci klasmanda kazandığımıza dair bir sonuç çıkmadı

Bunun üzerine CHP’de yaşanan veri krizi muhalefetin kafasını karıştırdı.

Yaşananların ardından Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, katıldığı canlı yayında dikkat çekici ifadeler kullandı.

Şahin, seçim öncesi yaptıkları anketlerde Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk turda kazandığı sonucu çıkmadığını belirtti.

Seçimin ilk turda kazanılamayacağını CHP’lilerin de bildiğini ifade eden Şahin, Millet İttifakı’nın diğer bileşenlerinin de bu durumun farkında olduğunu söyledi.

“Olumlu havanın da etkisiyle iş ilk turda bitecekmiş gibi bir algı oluştu”

Şahin ayrıca geçen hafta yapılan mitingler ve halkın ilgisi nedeniyle 1. klasmanda galibiyet havasında olduklarını da ifade etti. “Geçen hafta özellikle mitinglerin yarattığı hava ve çarşıya çıkınca değişme isteği muazzam bir şekilde yansıdı. Bundan etkilenerek iş ilk turda bitecekmiş gibi bir algı satın alındı. olumlu bir atmosfer. Son derece yanlıştı.”söz konusu.

“Herkesin elinde somut verilerle ikinci tura kalan bir seçim oldu”

Ellerindeki verilerde seçimin ikinci tip olduğunun bilindiğini sözlerine ekleyen Deva Partili İdris Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

Yaptığımız anketlerde Kemal Kılıçdaroğlu’nun birinci basamakta ipi çektiğine dair bir sonuç çıkmadı. Bunu CHP’li arkadaşlarımız da biliyor. Millet İttifakı’nın tüm bileşenleri mevcut sandıkların önündeydi. Geçtiğimiz hafta özellikle rallilerin neden olduğu hava ve pazara gittiğinizde değişim iradesi muazzam bir şekilde yansıdı. Bu olumlu havanın etkisiyle güya işin birinci basamakta biteceği algısı oluştu. Son derece yanlıştı. Herkesin elinde somut bilgilerle ikinci cinse bırakılan bir seçim olduğu ortaya çıktı. Seçim sonuçları açıklanır açıklanmaz CHP Genel Merkezi’ndeydim. 20:00 prestijiyle 3 alt 5 üst sonuç belli oldu.

fatsaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu