Haber

Devlet Bahçeli’den Ahmet Davutoğlu’na salvo

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli ile ilgili canlı yayına katıldı, “Bahçeli, küçük aklıyla ‘altılı masa’ya fitne sokmaya çalışıyor. Kılıçdaroğlu’nu neden bir dahaki sefere savunmuyor, şimdi niye savunuyor, şimdi aklına geldi mi?”söz konusu.

Sunucu uyarıldı, “küçük hesapla” dedi

Bahçeli Hakkında ‘az akılla’Sözleri nedeniyle sunucunun uyarısıyla karşılaşan Davutoğlu, “Benim hakkımda ne kullandığını da bir bilsen…”sözünü söyledikten sonra “Küçük bir hesapla”o değişti.

Davutoğlu’nun sözleri MHP’lilerin büyük bir bölümünü etkiledi.

Bahçeli yanıtladı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de Davutoğlu’na yanıt verdi.

Sosyal medya hesabından defalarca tweet atan Bahçeli, şunları söyledi:

“Serok Ahmet aklını kaçırmış”

“Serok, sana söylüyorum, her insanın bir aklı vardır. Önemli olan yetişmek. Ama senin sözde zihnin sürekli sendeliyor. Akıl meşale gibidir, göz karanlığa, ruh ölü deriye, söz aptala. Serok Ahmet akılsızdır, aklı zifiri karanlıktır.”

“Rahatlama ve ulusal barış giderek daha fazla kök salıyor”

MHP Genel Başkanı, doğalgaz ve petrol keşiflerine inanmayanlara da verdi:

“Türkiye 2023’e büyük umutlarla, yüksek heyecan dalgalarıyla giriyor ve her gün bir yenisine tanık olmanın mutluluğunu ilan ediyor.

Ayaklarımızdaki paslı zincirler kırılıyor, maniler an be an kalkıyor, toplumsal rahatlama ve ulusal barış gün geçtikçe daha da kök salıyor.

2023’te neşesi az, kaygısı çok; Övgü az, çok övgü alan bir ülke olmaktan kurtulsa da; İnşallah imrenilen, hayranlıkla anılan, karamsar muhalefete rağmen kronikleşmiş sıkıntıların üstesinden gelmeyi başaran bir ülke tablosuna geleceğiz.

“Gerçekten mutluyuz”

Geçtiğimiz Pazartesi günü Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklama ile Karadeniz’de Çaycuma-1 kuyusunda 3 bin 23 metre derinlikte 58 milyar metreküplük yeni doğalgaz rezervinin keşfedildiğini öğrenmiştik.

Bu gelişmeden gerçekten çok memnunuz.

Böylece Karadeniz’de keşfedilen toplam rezerv miktarının 710 milyar metreküpe ulaştığı ortaya çıktı. Bu rezervin ekonomik maliyetinin 1 trilyon dolar olduğundan bahsedilmiştir. Fatih Sondaj Gemimiz Karadeniz’de güç sahasında muazzam fetihler yapıyor.


“Türkiye, Cumhuriyetin yeni yüzyılına damgasını vuracak”

Dünyada birçok ülke artan maliyetler kapsamında elektrik darboğazları ile mücadele ederken, Türkiye bu alanda güç kazanmaktadır. Türkiye hem terminal ülke olarak hem de üretim üssü olarak öne çıkıyor.

Keşfedilen doğal gaz rezervinin olası sosyal, politik, ekonomik ve ticari etkisi şimdiden göz kamaştırıyor.

Ülkemiz, keşfedilen doğal gaz tedbirinin yanı sıra 7 uluslararası boru sınırı ve 2 yer altı depolama tesisi ile mukayeseli ve müstesna bir güç üstünlüğüne doğru emin adımlarla ilerlemektedir. İstikbal Türkiye’ye aittir. Türkiye, Cumhuriyet’in yeni yüzyılını mühürleyecektir.

“Maalesef bunlar yabancı yayınlar”

Ancak karamsarlar bir kez daha fitne silahlarını çektiler ve siperlere yığıldılar. Yine vatanına sırtını dönen cahiller, böbürlenme çarkını döndürmeye başladılar.

Görgüsüzler, Türkiye’nin canlı ve bilinçli yükselişinden rahatsız ve hoşnutsuz. Maalesef bunlar yabancı yayınlar.

Saygı ve rahmetle andığımız mübarek mütefekkirimiz Yusuf Has Hacib’in edepsizlere ne dediğini görelim, dinleyelim: “Hayasızın yüzüne dikkat ederseniz etsiz kemiktir, edepsizin özüdür.” çaresiz bir ihlaldir.” Türkiye muhaliflerinin hali bu.

“Doğal gaz ve petrol beni deli etti”

CHP’li bir Küme Başkan Yardımcısı, doğalgazın bulunmasıyla ilgili şunları söyledi: “Bu yalana inanan var mı?” Ancak o bir yalancıdır. Bazı gazetelerin bugünkü manşetleri şöyle: “Yıllardır aynı gazı, aynı petrolü buluyoruz.”, “Uzmanlar müjdeye inanmadı, geçerli olmadığını söylediler.”

Karadeniz’de bulunan doğalgaz ve Gabar Dağı’nda tespit edilen petrol, anlaşılan Türkiye’ye karşı toplanan kin ve düşmanlık cephesini zıplatmış ve cinnet haline getirmiş. Bildiklerini okusunlar, Türkiye süper yolculuğuna inançla ve iradeyle devam edecektir.


“Ucuz insan pisliği olan bazı siyasetçiler ve gazeteciler…”

Doğal gazın keşfine saçmalık diyorlarsa, uydurma olduğunu düşünüyorlarsa, gaz yok diyorlarsa, inanmadıkları bir başarıdan yararlanmaya hakları olduğunu düşünmüyorum.

Yusuf Has Hacib der ki: “Dilinden sözü çıkar, seni değersiz yapar.”

“Bakalım gaz mı yalan mı soğuk mu?”

Doğal gazın keşfinde prestiji olmayanların iliklerine kadar işleyen soğukla ​​nasıl baş edeceklerini yakından izlemek ve takip etmek milletimizin hakkıdır. Bakalım gaz mı soğuk mu?

Bilinmelidir ki, kalbi vatan ve millet aşkıyla çarpan her bir insanımız ülkesiyle gurur duymaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu