Haber

Dursun Özbek, Ali Koç’u azarladı: PKK ve FETÖ’nün bölemediği Türkiye’yi siz mi böleceksiniz?

Süper Lig devi Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, konsey toplantısının ardından gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

“ŞAŞIRDIM”

Ali Koç Başkan Özbek, azarlayarak, “Dünkü konsey toplantısının bilgisini sonradan aldım. Şaşkınım. Böyle bir sorumluluğu olan kulüp başkanı, biz büyük bir sorumluluk taşıyoruz. 25-30 milyon taraftar bize bakıyor. Ne oldu?” Böyle konuşmaya ne gerek var? Bu toplumu germemek için azami sınırlara ulaşabiliriz.” Biz çaba harcıyoruz. Takip edelim, fotoğrafını çeksin… Türkiye’nin bu gerginliğe ihtiyacı yok. F.Bahçe ve Galatasaray’dan bahsettiğiniz zaman Türkiye’nin yüzde 70’ini kapsayan bir taraftar kitlesine sahipler. Neden böyle bir açıklama? Galatasaray her zaman gündemin ilk sırasında yer alıyor. “Futbola dair yapmak istediğimiz şey, keyifli ve adil bir futbol iklimi yaratmaktır” dedi.

“PKK FETÖ TÜRKİYE’Yİ BÖLMEDİ Mİ?”

Koç’un açıklamalarının ülkeyi gerginliğe sürüklediğini belirten Özbek, “Ali Koç’a bir tavsiyem var; yapmayın. Çünkü yavaş yavaş bu algıya geliyorum; Türkiye hep bölünmeye çalışıldı. PKK olmadı mı, FETÖ, Türkiye’yi bölmeye mi çalışıyor? Yapılan açıklamalar bunlar.” Bu açıklamalar bölünmeye ve kutuplaşmaya yol açmayacak mı? Onlar bile bölemezken neden böyle davranıyorsun? Burada Sayın Selim Soydan’ın açıklaması geliyor aklıma. Bu F.Bahçe başkanına yönelik bir proje dedi, bu sefer bu algıya geldim. O düşman, o düşman. Neden? Hiç bir şey? Boşuna uğraşmasınlar, biz her zaman ölçülü olandan yana olacağız. Türkiye’nin buna ihtiyacı var. Türk halkının barışa ihtiyacı var. Huzursuzluğa davetiye çıkaran her olaya karşıyız. Ne PKK, ne FETÖ bu ülkeyi bölemez, kimse bölemez! Bir ağabey olarak kendisine tavsiyem artık gerginliğe gerek olmamasıdır. ” söz konusu.

Kaynak: Haberler.com / Spor

habersafranbolu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu