Haber

Ekşi Sözlüğü kapatan ‘süper’ hakim: 5 dakikada bir karar verdi

Sosyal medya platformu Ekşi Kelamlık’a 21 Şubat’ta alınan erişim engelleme kararına ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Bilişim Hukuku Uzmanı Prof. aynı gün 95 karar vermek.

Akdeniz’in paylaşımından alıntı yapan avukat Kerem Altıparmak, hakimin 39 iş gününde 1532 karar verdiğine dikkat çekerek, “Saatte 5 karar. 95 kararın verildiği günlerde 5 dakikada 12 karar veriliyor. süper insan.”

Ne oldu?

21 Şubat’ta Maraş merkezli sarsıntının ardından platforma yapılan paylaşımlar nedeniyle hedef alınan Ekşi Kelamlık’a erişimin engellenmesi kararı alındı.

Kararın ardından açıklama yapan AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi Mücahit Parlak, “‘Akşamlar kapanmasın, bana çok hakaret var ama bu özgürlüktür’ diyen siyasetçiler görebilir. sadece kendi kendilerine hakaret ettikleri özel kanallarını açsınlar” diyerek sitenin kapalı kalacağını belirtti.

Ekşi Sözlük yönetimi, 23 Şubat’ta Bilgi Teknolojileri ve İrtibat Kurumu (BTK) ile görüştü. Toplantının ardından açıklama yapan yönetim, erişim yasağı kararıyla bağlantılı olarak rastgele bir içerik gösterilmediğini, ilişkinin “verici” olduğunu belirtti. Ekşi Sözlük yazarları tarafından kamuoyuna yanlış bilgilendirme”. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu