Ekonomi

Elektrik Dağıtım Sektörü Antalya’da Buluştu

TEDAŞ Genel Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlenen elektrik dağıtım şube toplantılarının ikincisi Antalya’da Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş (AEDAŞ) konutunda gerçekleştirildi. Toplantıda yıl içinde yapılan yatırımlar, kırsalda yapılan iyileştirmeler, GES projeleri, acil durum önlemleri, davet merkezi memnuniyet anketi sonuçları gibi konular masaya yatırıldı.

II. Dağıtım Sektörü Buluşması” 24 Aralık Cumartesi günü Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.’de gerçekleştirildi. (AEDAŞ) Antalya’da konut mülkiyeti altında gerçekleştirildi.

Toplantıda TEDAŞ Genel Müdürü Ömer Sami Yapan, Enerji ve Konvansiyonel Kaynaklar Bakanlığı (ETKB), Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) ve Türkiye genelinde hizmet veren 21 elektrik dağıtım şirketinin üst düzey yöneticileri 2022 yılını anlattı. şubenin çalışmalarını ve 2023 planlarını değerlendirdi.

Akra Barut Otel’de dört oturumda gerçekleştirilen toplantının açılışında konuşan TEDAŞ Genel Müdürü Ömer Sami Yapan, Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Ev sahipliği için teşekkür ederiz. Elektrik dağıtım müdürlüğünün bu vesileyle ön plana çıkmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Yapan, şunları kaydetti: “Başşehir EDAŞ konut sahipliği ile ilkini gerçekleştirdiğimiz dağıtım bölümünün ikinci toplantısında Antalya’daki bölümümüzün pahalı temsilcileriyle bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Enerji ve Konvansiyonel Kaynaklar Bakanlığı (ETKB), Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER), dağıtım şirketlerimizin üst düzey yöneticileri ve Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) yöneticileri ve pahalı çalışanları Kurumum ve şahsım adına. Toplantımızın ülkemiz ve şubemiz için hayırlı olmasını diliyorum.”söz konusu.

ACİL DURUM ÖNLEMLERİ DE DİKKATE ALINIR

Toplantının sabah bölümünde, Ekim 2022’de Ankara’da gerçekleştirilen 1. Dağıtım Şube Toplantısı’nda görüşülen konulara ilişkin atılan adımlar değerlendirildi. Ardından 2022 yılı şebeke yatırım tavanı ve gerçekleşmeleri, planlı bakım, kırsal şebeke yatırımları ve güzelleştirme çalışmaları, yıl içerisinde TEDAŞ’a yapılan proje onay ve kesin kabul başvuruları ve 2023 planları masaya yatırıldı.

Toplantının öğleden sonraki oturumunda güneş enerjisi santralleri (GES) davet mektupları, LED armatür kullanım değerleri, aydınlatma taşınabilir takip uygulama sonuçları, afet ve acil durum önlemleri, EDAŞ Davet Merkezi Memnuniyet Anketi Sonuçları, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili çalışmalar değerlendirildi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu