Ekonomi

Enflasyonla mücadele için kampanya: Oteller indirime gidiyor

TÜROB’un geleneksel olarak düzenlediği “Aylık Bilgilendirme Toplantısı” gerçekleştirildi.

​​Toplantıda konuşan Eresin, son dönemde Ortadoğu ve Körfez ülkeleri vatandaşlarına karşı yaşanan bazı olumsuz olayların Türkiye’yi karalamak isteyen kesimlerce abartılıp kamuoyunun gündemine getirilmesini üzüntüyle takip ettiklerini kaydetti. .

Eresin, ” Bu tür haberlerin asıl amacının, önde gelen turizm pazarlarımız arasında yer alan Ortadoğu ve Körfez Bölgesi’nden gelen turizm talebini olumsuz etkilemek olduğunun bilincindeyiz. Gerek Orta Doğu’dan gerekse diğer ülkelerden ülkemize gelen tüm misafirlerimize en iyi misafirperverliği sunmak için her zaman elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. “Bu olumsuz haberlerin etkilerinin azaltılması amacıyla başta Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TGA olmak üzere Ticaret Bakanlığımız ve ilgili paydaşlarımızın yürüttüğü çalışmaları desteklediğimizi de belirtmek isteriz.”dedi.

Enflasyonla mücadele kampanyasına otelcilerin de destek vereceğini belirten Eresin, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantıları ve tüm sektörlerden fiyat indirimi taleplerinin ardından yerli ve milli firmalarımız konuya kayıtsız kalmayarak indirim ve kampanyalarını kamuoyuna duyurdular. Sayın Bakanımızla görüşmelerimizin ardından Ticaret Müdürü Ömer Bolat, Türkiye Otelciler Birliği olarak bize değer verdi. Cumhuriyetin 100. yılında enflasyonla mücadele kapsamında düzenlenen indirim kampanyasına üyelerimizle birlikte destek verdiğimizi belirttik. Kampanyaya katılacak üyeler Ticaret Bakanlığımızın internet sitesinde yayınlanacak olup, enflasyonla mücadelede üzerine düşeni yapacağına ve bu konuda hassasiyet göstereceğine emin olduğum tüm üyelerimizi kampanyaya katılmaya davet ediyoruz. Kampanyaya katılıp kendilerine teşekkür ediyorum.”Şimdiden teşekkür ederim.”

Müzik eserlerinin telif hakları

Müzik eserlerinin telif hakkı konusuna ilişkin görüşlerini dile getiren Eresin, bu bağlamda çok önemli bir düzenlemenin yürürlüğe girdiğini belirtti.

Eresin, “Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a ve Telif Hakları Genel Müdürümüz Sayın Ziya Taşkent’e özellikle teşekkür ediyorum. Sayın Bakanımızın girişimleriyle ilçelerimizin sorunlarına kalıcı bir çözüm süreci yaşıyoruz. muhatapların çokluğu ve müzik eserlerinin telif hakkı konusunda işletmelere uzun yıllardır farklı tarifeler uygulanmasına bir çözüm bulunmuştur. Sorunun çözümü için TÜROB ile işbirliği yapan TÜROFED, MÜYAP, MÜYORBİR, MESAM ve MSG’nin lider, yönetici ve profesyonellerine de teşekkür ediyorum.”dedi.

Eresin, EURO 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın Türkiye ve İtalya’nın ev sahipliğinde yapılacağını, ülkede organizasyonun yapılacağı 5 stadyumun ise UEFA tarafından açıklanacağını hatırlattı.

Eresin, organizasyonun ülke turizmi ve tanıtımının yanı sıra spor altyapısına da önemli katkılar sağlayacağını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu