Haber

Enkazın başından Atsu’nun menajeri seslendi: Fotoğrafını hastanelere gönderin

Depremin olduğu 12. günde arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği enkazın başında bekleyen Atsu’nun yakınları, 30 yaşındaki futbolcunun hayatta olduğuna inanıyor. ‘Yüzyılın felaketi’ olarak nitelendirilen sarsıntılarda yıkılan Rönesans Residence’ın enkazında ekipler arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor. Depremin ardından şehre gelen Atsu’nun kardeşi Isaac Twasam, menajeri Nana Sechere ve arkadaşları ile Gana Konsolosluğu yetkilileri enkazın başında umutla bekliyor.

ENDİŞELİ BEKLEYİŞ DEVAM EDİYOR

Enkaz bölgesine gelen ve çalışmaları yakından takip eden Atsu’nun yakınları, arama kurtarma çalışmalarından gelecek sevindirici haber için dua ediyor. Enkazın etrafına ateş yakarak ısınmaya çalışan Atsu’nun yakınları, yetkililere sorular sorarak devam eden çalışma hakkında bilgi alıyor.

“ATSU’NUN YAŞAYACAĞINA İNANIYORUZ”

Konuyla ilgili açıklama yapan Atsu’nun menajeri Sechere, “Günlerdir ortalıkta dolaşmıyoruz. Atsu’nun yaşadığına inanıyoruz. Hala umutluyuz. Onu bulmaya çalışıyoruz. Çok fazla cenaze var. cesetler Atsu’ya ait değil.”

KOMADA OLABİLİR

Atsu’nun enkaz altında olması dışında bir ihtimal daha olduğuna inandıklarını belirten Sechere, “Hastanede veya başka bir yerde komada olabileceğini düşünüyoruz.” söz konusu.

“FOTOĞRAFINIZIN HASTANELERE GÖNDERİLMESİNİ İSTİYORUZ”

Öte yandan davette bulunan Sechere, “Fotoğrafının hastanelere gönderilmesini istiyoruz. Belki depremden sonra enkazdan çıktı ama şu an komada. Belki insanlar Atsu’yu bilmiyordu. .Gören olursa bize veya AFAD’a ulaşsın.Biz sadece onu bulmak istiyoruz.”

“ONU CANLI BULACAĞIMIZA İNANIYORUM”

Christian Atsu’nun kardeşi Twasam, “Yaşıyor, umudum var. Atsu’yu bulana kadar ayrılmayacağım. Onu canlı bulacağımıza inanıyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu