Yaşam

Gemlik konteyner kentinde çocuklara bilim şenliği morali

Gemlik Kaymakamlığı, Gemlik Belediyesi, Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremin yaralarını sarmaya devam ediyor.

Türkiye’de deprem sonrası kurulan ilk konteyner kentlerden biri olan Gemlik Container, üç gün sürecek proje kapsamında kentte yaşayan çocuklara gönüllü eğitmenler eşliğinde hem eğlenceli hem de eğitici atölyeler sağlayacak.

12, 13 ve 14 Nisan tarihlerinde Gemlik’ten isteyerek bölgeye giden öğretmenler tarafından 12, 13 ve 14 Nisan tarihlerinde konteyner kent İskenderun’da Tübitak 4007 bilim her yerde proje ve e-twinning; Planetaryumda bilim insanları ile söyleşiler, tematik oyunlar, sahne şovları ve daha birçok etkinlikte, İskenderun konteyner kent ve çevresinde çocuklar eğlenceli oyunlara katılırken, bir yandan da eğitici etkinlikler yer alıyor.

Konteyner kentte gerçekleştirilen atölye çalışmalarını Gemlik Belediyesi Özel Kalem Müdürü Kemal Atan ve Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hamaloğlu izledi. Yapılan açıklamada, “Bu proje ile İskenderunlularla bilimsel ve kültürel paylaşımlar sağlamayı, afetin ardından yalnız olmadıklarını, yaralarımızı bilimle birlikte iyileştireceğimizi hissettirmeyi amaçlıyoruz.” ve aşk.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberarsuz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu