Haber

Karate ‘Nesil yükseltme’ sınavı Bitlis’te yapıldı

2023 yılının ilk ‘Nesil terfi’ sınavı Bitlis Karate İl Temsilciliği’nde yapıldı.

İsmail Eren, şehir merkezinde yer almaktadır. Spor Tesislerinde yapılan yükselme imtihanında 80 minik sporcu ter döktü. Bitlis Karate İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 2023 1. Karate Kuşağı Terfi Sınavına katılan 80’e yakın minik sporcu bir sonraki nesle geçmek için kıyasıya mücadele etti. Canla başla mücadele eden ve sınavda başarılı olan küçük ve yıldız karateciler, taktik ve teknik gösteri ve kata çalışmaları sonucunda alacakları derece ve puanlarla gelecek nesillere terfi ettirilecek.

Bitlis Karate İl Temsilcisi Ayşe Meryem Yazar, Diyarbakır’da antrenörlük yapmaya başladığını belirterek, “Diyarbakır’da görev yaptığım dönemde babam Türkiye Karate Milli Kurmay Antrenörü Mehmet Muharrir ve amcam Ahmet Muharrir genç yaştan grup olarak yola çıktılar. yaşında ve 5-6 yıl gibi kısa bir süre aldı.Karate tarihinde iki kez üst üste Türkiye ve Balkan şampiyonlukları kazanan milli sporcumuz Sena Kızılaslan ile Avrupa’ya gittik.Kazanan sporcularımız oldular. Türkiye’de ulusal ve uluslararası şampiyonluklar, Balkanlar, ulusal ve uluslararası şampiyonluklar.Ne kadar gurur duysam da yetmez.Artık Bitlis ili için mücadele edeceğim.Buradan genç sporcu kardeşlerimizi buradan alacağız. altyapısını yapıp milli takımlara kazandırmaya çalışıyoruz.Burada bu kapasite ve yetenekte sporcular var.Diyarbakır ilimizde karate sporunu daha uygun yerlere getirmek için çaba göstereceğiz. Milli takımlara sporcu kazandırmak için Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne gidiyoruz” dedi.

Kemer sınav törenine Bitlis Gençlik ve Spor İl Müdürü Bilal Elkatmış, Spor Şube Müdürü Faruk Budak, Gençlik Hizmetleri Müdürü Ahmet Dalkılıç, Diyarbakır Bölge Karate Milli Takım Antrenörü ve Teknik Müdürü Mehmet Müellif ve Bitlis Karate İl Temsilcisi Ayşe Meryem Müellif katıldı. – BİTLİS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu