Haber

Keşan’daki serbest çeşme sembolik olarak şarj edilmiştir.

Edirne’nin Keşan ilçesindeki serbest çeşmeye su israfını önlemek amacıyla otomat kurularak sembolik olarak ücretlendirildi.

Keşan Belediyesi’nden yapılan açıklamada, ilçe sakinlerinin kullandığı Su Parkı’ndaki çeşmenin son dönemde tanker ve bidonlarla şehir dışından gelenler tarafından yoğun bir şekilde kullanıldığı, ilçe halkının çeşmeden su almakta güçlük çektiği belirtildi.

Açıklamada, ticari işletmelerde su israfının önüne geçilmesi amacıyla çeşmenin 1 lira karşılığında 5 litre su şeklinde fiyatlandırıldığı belirtilirken, elde edilen gelirin de çeşmenin yapımında kullanılacağı kaydedildi. ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitimi.

Su israfı ile ilgili çalışmaların devam edeceği vurgulanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Açıldığı günden itibaren vatandaşların içme suyu ihtiyacını karşılayan ve büyük ilgi gören Su Parkımız, insanımızın hizmetine sunmuştur. Şehirde Su Parkı’nda da var.Özellikle son zamanlarda çeşmeden alınan su ile arabaların yıkandığına dair şikayetler geliyordu.Ayrıca onlarca bidon suyun satın alınıp ticari amaçla kullanıldığını öğrendik.

Suyun tankerlerle alınıp taşındığını ve suyun ticari amaçla israf edildiğini tespit ettik. Biz de bu noktada gerekli önlemleri almak için suyu fiyatlandırma kararı aldık. Bu fiyatı sembolik olarak 1 lira ile sınırladık. Herhangi bir kar amacı gütmüyoruz, uygulama tamamen suyun kötüye kullanılmasını engellemek amaçlıdır. Çeşmemizden toplanan geliri Keşan Yetkinlik Sağlık ve Eğitim Vakfı aracılığıyla ihtiyaç sahibi öğrencilerimize eğitim temeli olarak aktaracağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu