Haber

Muğla’da düzenlenen Uluslararası Karikatür Yarışması’nın kazananları belli oldu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bu yıl 4.’sü düzenlenen Uluslararası Karikatür Yarışması’nın kazananları belli oldu. ‘Eğitim’ ile yapılan yarışta İran’dan Ali Rastroo birinci olurken, Polonya’dan Emil Idzikowski ikinci, Kazakistan’dan Galym Boranbayev üçüncü oldu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl eğitim temasıyla düzenlenen 4. Uluslararası Karikatür Yarışması sonuçlandı. Uluslararası Karikatür Yarışması’na Türkiye’nin yanı sıra İngiltere, Amerika, Meksika, Japonya, Fransa, İtalya, Polonya, İran, Hırvatistan ve İspanya’nın da aralarında bulunduğu 65 ülkeden 412 yazar bin 324 karikatürle katıldı.

İran’dan Ali Rastroo birinciliği, Polonya’dan Emil Idzikowski ikinciliği ve Kazakistan’dan Galym Boranbayev üçüncülüğü elde etti. 1.324 karikatürü değerlendiren kurulda; ünlü karikatüristler Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Şevket Yalaz, Abdülkadir Uslu, Mehmet Selçuk, Sarkis Paçacı, Ahmet Önel ve mizah yazarı Savaş Ünlü.

Yarışmada 18 yaş altı ödülü İzmir’den İlayda Katfar ve Sinop’tan Deniz Parıltı Aktaş aldı. Balıkesirli Önder Önerbay da ‘Necati Abacı Özel Ödülü’ne layık görüldü. Belçika’dan Luc Vernimmen, İstanbul’dan Musa Gümüş ve Balıkesir’den Ahmet Esmer mansiyon ödülüne layık görüldü.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

kazimkarabekirajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu