Haber

Murat Kurum: Kartal’da emlak sorunu bırakmayacağız

ensonhaber.com

Türkiye seçim ayına girdi.

14 Mayıs seçimleri yaklaşırken çalışmalara bir kez daha hız verildi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum da bu süreçte büyük bir gayretle çalışmalarını sürdüren isimlerden biri.

Bakan Kurum ilçeleri karış karış dolaşarak esnaf ve vatandaşlarla bir araya geliyor.

Kartallarla bir araya geldi

Bugün durağı Kartal’dı.

Burada ‘Doğulu ve Güneydoğulu Vatandaşlarla Kahvaltı Programı’na katılan Bakan Kurum, Kartallı vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nı kutlayarak konuşmasına başlayan Murat Kurum gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Yarımımız Kampanyası’na başvuru sayısı 73 bine ulaştı”

Bakan Kurum, İstanbul’da hayata geçirecekleri büyük kentsel dönüşüm projesine de değinerek şu ifadeleri kullandı:

Hedef belli, yol önümüzde. 500 bini Anadolu yakasında, 500 bini Avrupa yakasında olmak üzere iki rezerv alanı belirledik. Kalan 500 bin konutu yerinde dönüştürüp, İstanbul’daki 1,5 milyon riskli binayı da evladımızın geleceği için yenileyeceğiz. Tabii bu proje adına Cumhurbaşkanımız da müjde verdi, ‘Kentsel Dönüşümde Yarımız’. söz konusu. İstanbul’da 410 bin bağımsız bölüm için Kentsel Dönüşümde Yarım Biz Kampanyası’na bugün itibarıyla yapılan toplam başvuru sayısı 73 bine ulaştı.

“Kartal’da kimse riskli evlerde oturamayacak”

Kartallılara seslenen Kurum, şunları söyledi:

Kartal’daki başvuru sayısı şimdiden 4 bine yükseldi. Sözümüz sözümüz Kartal’da tek bir emlak sorunu bırakmayacağız. Tapusunu almayan tek bir Kartallı kalmayacak. Kartal’da kimse riskli konutlarda oturmayacak, hepimiz yeni evlerimizi bulacağız. Biz AK Parti’yiz. Sevdiğimiz bu millete borcumuzu ödemek için 81 ilimizde çalışıyoruz. Bizi arayanlar, çöken Yeşilyurt apartmanının enkazında buluyor bizi. Bizi arayan Adıyaman yollarında, Gaziantep yollarında buluyor. Bizi arayan Maraş, Hatay yollarında bulur, İstanbul sokaklarında bulur. Bizi arayanlar İzmir Bayraklı’da buluyor. Bizi arayanlar Antalya’da, Muğla’da yangın bölgelerinde, Karadeniz’de sel bölgelerinde buluyor. Bizi ararsanız, milletimiz evini yaparken bizi onların baretleri ve çizmeleriyle bulacaksınız. Onlara lapa verirken Kartal’da bulabilirsiniz. Bizi arayanlar, “Bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz, vatanımızı asla bölemeyeceksiniz, parçalayamayacaksınız” diyen liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında buluyor bizi. durum.”

“Doğu ve Güneydoğu illerinde yapılacak yatırımlar bölgeyi geleceğe taşıyacak”

Türkiye’nin doğu illerinde büyük yatırımlar yapıldığını ve projelerin artarak devam ettiğini anlatan Kurum, şöyle devam etti:

Başta Sur olmak üzere Diyarbakır’ımızın her karışını yeniledik. Toplu konutlardan altyapıya, parklardan kamu binalarına yüzlerce yeni eser inşa ettik. Binlerce yeni eseri Siirt’e kazandırıyor, bu güzel şehri güvenle geleceğe taşıyoruz. Medeniyetler beşiği Mardin’imizin tarihi dokusunu ve kültürel mimarisini kentsel dönüşümle koruduk, korumaya devam ediyoruz. Kars ve Ağrı’da millet bahçesinden kentsel dönüşüme ve büyükbaş hayvancılık tesislerine kadar ciddi yatırımlar yapıldı. Bitlis’te han, hamam ve köprü onarımlarıyla Selçuklu mimarisi yeniden canlandırılmıştır. Doğu ve Güneydoğu illerinde yapılacak yatırımlar bölgeyi geleceğe taşıyacaktır. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu şehirlere son 21 yılda toplam 200 milyar liralık yatırım yaptık. Oradaki her vatandaş için. Çünkü Mardin, Bitlis, Diyarbakır, Kars, Ağrı, Muş, Siirt her zaman AK davamızın, Cumhur İttifakımızın, Cumhurbaşkanımızın yanında olmuştur. Bizler yanlarında olmaya ve onlara hizmet etmeye devam edeceğiz.

habersile.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu