Haber

Van’da çocuklarının PKK tarafından kaçırılmasını isteyen ailelerin mücadelesi sürüyor

Van’da çocukları terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan aileler, çocuklarına kavuşana kadar mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

Van’da çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan aileler, 62 haftalık süreçten bu yana parti il ​​başkanlık binası önünde oturma eylemi yaparak seslerini duyurmaya çalışıyor. Çocukları farklı tarihlerde PKK terör örgütü tarafından kaçırılan ve sayıları 34’e ulaşan aileler, ellerinde pankartlarla il başkanlık binası önüne gelerek HDP ve PKK aleyhinde sloganlar attı.

“Bu mücadeleyi sonsuza kadar sürdüreceğim”

Eyleme katılan anne Nazlı Sancar, yıllardır HDP ve PKK ile çalışan bir anne olduğunu ifade etti. Sancar, “Kadına özgürlük diyorlar, nerede çocuklarımızın özgürlüğü. Benim kızım da kadın. Şeyma gibi çocukları dağlarda, mağaralarda ölüme mahkum ediyorlar. Biz sadece çocuklarımızı istiyoruz. Ben bu mücadeleyi sonsuza kadar sürdüreceğim ve ben geri adım atmayacak.”

Düşman karşısında dimdik duracağını ve güçlü bir anne olacağını belirten Sancar, kızının bir an önce gelip devlet güçlerine teslim olmasını istedi. – KAMYONET

haber-inegol.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu